Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Rachunki bankowe: 679... kliknij, NIP: 811-12-53-228, tel: (48)3780048, fax: (48)3780175

EU FUNDUSZE EUROPEJSKIE        logo2

  INFORMACJE GMINNEGO BIURA SPISOWEGO
  Tel.: (48) 37 80 048, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Strona GUS: https://spisrolny.gov.pl/

Spacer po Lipsku

Portal mapowy

System Informacji Przestrzennej Lipsko

SIP LIPSKO

SIP - informacje

Serwis informacyjny

PORTAL PAS - KONSULTACJE SPOŁECZNE ONLINE W RAMACH PROJEKTU "PARTYCYPACJA W PLANOWANIU PRZESTRZENNYM"

PORTAL PAS - KONSULTACJE SPOŁECZNE ONLINE W RAMACH PROJEKTU "PARTYCYPACJA W PLANOWANIU PRZESTRZENNYM"

PORTAL: http://lipsko.e-ppp.pl/

Czytaj więcej...

Partycypacja w planowaniu przestrzennym - spotkanie konsultacyjne typu RADAR

RadarI

W dniu 31 marca 2017 roku w godzinach 12:00-14:00 w lokalu „Pod Pretekstem – Mars” przy ul. Zwoleńskiej 4 w Lipsku odbyło się pierwsze Spotkanie warsztatowe z cyklu „RADAR” w ramach projektu „Partycypacja w Planowaniu Przestrzennym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Zezwolenia na utrzymywanie psa rasy agresywnej

Zezwolenia na utrzymywanie psa rasy agresywnej

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2013 r., poz. 856)
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dn. 28 kwietnia 2003 w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. Z 2003 R Nr 77, poz. 687)
  • Ustawa z dn. 16 listopada 2006 r., o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2012, poz. 1182 ze zm.) 

Miejsce załatwienia sprawy:

Urząd Miasta i Gminy Lipsko ul. 1 Maja 2, 27-300 Lipsko, Referat Zagospodarowania Przestrzennego, Inwestycji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, I piętro, pokój nr 23 lub 24.
tel. 48 3780048 wew. 23,24.

Termin i sposób załatwienia:

Do 30 dni od dnia złożenia wniosku - w formie decyzji administracyjnej. Decyzja zostaje przesłana wnioskodawcy za pośrednictwem poczty (doręczenie decyzji za potwierdzeniem odbioru).

Opłaty:

82,00 zł - opłata skarbowa za wydanie zezwolenia / płatne w kasie lub na konto Urzędu Gminy/

Wymagane dokumenty:

Wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną oraz potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej.

Wykaz psów uznawanych za agresywne, na utrzymywanie, których należy uzyskać zezwolenie:

Amerykański pit bull terrier
Pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)
Buldog amerykański
Dog argentyński
Pies kanaryjski (Perro de presa Canario)
Tosa inu Rottweiler
Akbash dog
Anatolian karabash
Moskiewski stróżujący
Owczarek kaukaski.

Przedmiotowego zezwolenia nie wydaje się, a wydane cofa się, jeżeli pies będzie lub jest utrzymywany w warunkach i w sposób, które stanowią zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.

Dokumenty do pobrania: 

WNIOSEK o wydanie zezwolenia na prowadzenie hodowli psów rasy uznawanej za agresywną lub utrzymanie psa rasy uznawanej za agresywną

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) to miejsce, w którym mieszkańcy naszej gminy mogą bezpłatnie zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne. PSZOK mieści się przy ul. Soleckiej 88 w Lipsku.

PSZOK jest czynny:

W każdy wtorek oraz sobotę w godzinach od 10.00 do 18.00


Jakie odpady można przynieść do PSZOK-u?

W PSZOK-u można bezpłatnie zostawić selektywnie zebrane odpady komunalne, w szczególności:

1) opakowania z papieru i tektury, tworzyw sztucznych, szkła, drewna, metalu oraz opakowania wielomateriałowe;

2) odpady zielone (w szczególności gałęzie, liście, skoszona trawa);

3) odpady wielkogabarytowe;

4) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;

5) drewno, tworzywa sztuczne, szkło, papier i metale;

6) zużyte baterie i akumulatory;

7) przeterminowane leki;

8) zużyte opony;

9) gruz, odpady budowlane i rozbiórkowe w niewielkich ilościach (tylko frakcje niezanieczyszczone).


UWAGA ! - jeśli remont mieszkania prowadzony jest przez firmę remontową, w wyniku prowadzonych prac staje się ona wytwórcą odpadów i jest odpowiedzialna za zbieranie i wywóz odpadów na swój koszt, natomiast jeśli sam dokonujesz remontu, wcześniej skontaktuj się z zarządcą budynku lub z firmą odbierającą od ciebie odpady komunalne, z prośbą o podstawienie kontenera na odpady remontowe na swój koszt. Gruz budowlany i inne odpady towarzyszące budowie i remontom mieszkań należy umieszczać w specjalnych kontenerach, gdyż są one zagospodarowywane innymi metodami niż „zwykłe” odpady komunalne.


PSZOK nie przyjmuje odpadów zmieszanych.


Jeżeli powyższe odpady dostarczane są do PSZOK w ilości wskazującej, że pochodzą one z działalności gospodarczej pracownik PSZOK może odmówić ich przyjęcia.

Uwaga!

Pracownik PSZOK-u ma prawo odmówić przyjęcia odpadu, jeśli byłoby to sprzeczne z przepisami prawa oraz mogłoby zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi.

Pracownicy PSZOK-u nie dokonują rozładunku przywiezionych odpadów z pojazdu, wskazują jedynie miejsce gdzie należy je donieść i w którym pojemniku umieścić.

ADOPCJE ZWIERZĄT

  Przygarnij psa

pies 0

Jeżeli jesteś odpowiedzialny i kochasz zwierzęta, szukasz wiernego kompana do spacerów to zaadoptuj psa i zostań jego właścicielem.                                        
Uprzejmie informujemy o możliwości adopcji bezpańskich psów odłowionych z terenu miasta i gminy Lipsko. Wszystkie osoby zainteresowane adopcją lub chcące uzyskać więcej informacji proszone są o kontakt telefoniczny pod nr (48)3780048 wew. 38 lub osobisty w tut. Urzędzie w pok. 24 (I piętro).
Pamiętajmy jednak o podejmowaniu świadomych i odpowiedzialnych decyzji, ponieważ często zwierzęta przebywające w schroniskach, przytuliskach zostały kiedyś już porzucone przez człowieka i mają za sobą wiele negatywnych doświadczeń.                                                        

Osoby, które zdecydują się na ich adopcję z pewnością zyskają od przygarniętego zwierzaka bezgraniczne zaufanie i wdzięczność za podarowanie mu nowego, lepszego życia.                         

Ważna informacja!
Wszystkie psy zostały odrobaczone, odpchlone i zaszczepione. Czekają na nowy dom!   
                                                               

      

plakat1

W miesiącu październiku br. Urząd Miasta i Gminy, pod patronatem medialnym Twojego Radia Lipsko, zorganizował charytatywna akcję „ Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Celem tej akcji była pomoc bezdomnym zwierzętom w okresie zimowym z terenu naszej gminy. Zbieraliśmy głównie żywność oraz przedmioty przydatne do sprawowania opieki nad zwierzętami, które przebywają w tymczasowym punkcie przetrzymywania zwierząt w Lipsku.

Wszystkim uczestnikom akcji pragniemy serdecznie podziękować za ofiarowaną pomoc oraz za zaangażowanie. Cieszymy się, że są ludzie, którym nie jest obojętny los bezpańskich zwierząt. Przekazana karma i akcesoria z pewnością poprawią warunki bytowe nasz podopiecznych.

W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy:

- Twojemu Radiu Lipsko za możliwość wspólnego zorganizowania akcji „Pomóż zwierzętom   przetrwać zimę” oraz nieocenioną pomoc w szukaniu nowych właścicieli dla bezdomnych czworonogów;

- społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Woli Soleckiej,

- społeczności Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku a w szczególności przedszkolakom z grupy „Słoneczka”,

- społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku,

- społeczności Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Lipsku,

- społeczności Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej,

- oraz wszystkim innym osobą które wspierały nasza akcję - cieszymy się, że na swojej drodze możemy spotkać tak wspaniałych i wartościowych ludzi. Dziękujemy za wszystko!


Adopcje

 

radiolipskoelektronicznaskrzynkapodawctpzljpgpolicjapksmbbstarostwoparafiastrazpowiatowaMOPSkrus mikroodpadywku1szbuk

Mapa Lipska targeoicon

Biuletyn Informacji Publicznej bipicon

Urząd Miasta i Gminy Lipsko 2001 - 2020 Projekt i wykonanie: Mikrobit Sp. z o.o.